MASTR Lézerhegesztő Pajzs
Tudta, hogy a lézersugár maradandó károsodást okozhat a szemben? A visszaverődő lézerfény is képes arra hogy problémákat okozzon, ezért ne bízza a véletlenre. Tekintse meg a bemutatónkat a legkorszerűbb lézerhegesztő pajzsról a piacon.
Hogyan tesz kárt a szemben a lézersugár?
A lézerforrásokat alapvetően 4 osztályba soroljuk 1-től 4-ig veszélyességük (~teljesítményük) alapján
Amit érdemes erről tudni, hogy minden lézerforrás ami 0,5 W-nál nagyobb teljesítményű már a legmagasabb lézerosztályba a 4-esbe tartozik. A jelenleg lézerhegesztéshez használt lézerforrások jellemzően 1500 - 2000 W teljesítményűek, de már vannak 3 kW teljesítményű berendezések is.
Az emberi szem a látható fény tartományában képes arra, hogy védekezzen, úgy hogy az ember erős fényhatásra becsukja a szemét. Ez természetes reflexe az emberi szervezetnek. Viszont a lézerhegesztéshez használt 1064 nm-es hullámhossznál ez a védelem nincs meg, mivel ezt a hullámhosszt nem látjuk. Viszont a fényelnyelése a szemnek ezen a tartományon nagyon jó, ráadásul közvetlenül a retinára fókuszálja a szem a lézerfényt, ezért extrém károsodást okozhat.

1064 nm
A szem fényelnyelése a különféle hullámhossz tartományokon
Forrás: Laser Bauformen, Anwendungen, J. Eichler, H.J. Eichler 6. kiadás

A különféle hullámhossztartományok által okozott hatás szemre és bőrre. A szemnél lézerhegesztéskor hosszú távon a szürkehályog és a retina megégése léphet föl
Hagyományos kontra MASTR lézerhegesztő pajzs viselkedése 1 kW direkt lézersugárzás hatására.
Nézze meg, melyik pajzs állja a próbát és válassza a csúcstechnológiát a maximális védelemért!
Vigyázzunk egymásra és magunkra, használjuk a megfelelő védelmet!
A Mastr lézerhegesztő pajzs magasfokú védelmet nyújt a napi szintű lézerhegesztési feladatokhoz. Tesztelve lett az EU-s és Amerikai lézervédelmi direktíváknak megfelelően.
Kérjen ajánlatot vagy személyes konzultációt és próbálja ki a lézerhegesztő pajzsot!